Wiersze dla dzieci - Julian Tuwim

32,38 zł

Dostępność: Zapytaj o termin realizacji zamówienia pod telefonem 731 999 332

Autor: Julian Tuwim

Ilustracje: Olga Siemaszko

Wydawnictwo: Prószyński Media

Oprawa: twarda

Format: 20.0x26.5cm

Ilość stron: 98

Rok wydania: 2011

 

Kultowa książka, która musi znaleźć się w biblioteczce każdego malucha!

Stoi na stacji lokomotywa, Ciężka, ogromna i pot z niej spływa” – chyba nikomu nie trzeba przedstawiać tej książki i tego Autora. Teraz, po 18 latach od ostatniego wydania, ponownie na rynku książek dla dzieci pojawia się ten kultowy zbiór wierszy dla dzieci Juliana Tuwima z niezapomnianymi ilustracjami Olgi Siemaszko.

Ilustracje zostały wiernie zreprodukowane, wiersze Tuwima natomiast wydrukowano zgodnie z zaleceniami przyjętymi w 2006 roku przez Fundację im. Juliana Tuwima i Ireny Tuwim.


Książka zawiera 43 wiersze dla dzieci Juliana Tuwima w tym oczywiście m.in. Lokomotywa, Bambo, Abecadło, Okulary, Idzie Grześ, Ptasie radio oraz Słoń Trąbalski.

Julian Tuwim (1894–1953) – współtwórca grupy poetyckiej Skamander; autor m.in.zbiorów wierszy („Czyhanie na Boga”, „Sokrates tańczący”, „Rzecz czarnoleska”); poematów „Bal w Operze” i „Kwiaty polskie” oraz wierszy dla dzieci.

Olga Siemaszko (1914–2000) – zajmowała się grafiką, plakatem filmowym i teatralnym, a także scenografią. Główny nurt jej działalności stanowiła jednak ilustracja do książek i czasopism dla dzieci. Była laureatką wielu prestiżowych nagród.

Książka rekomendowana dla dzieci od 3 roku życia.

    Wysyłka gratis przy zakupach powyżej 298.99 zł

    Produkty powiązane
    Klienci którzy zakupili ten produkt
    kupili również: