Super innowacyjne produkty Quut

Zabawa w piasku to prawdziwa kopalnia (dosłownie i w przenośni) pomysłów na ciekawe spędzenie czasu. W piaskownicach, z równym zaangażowaniem, bawią się zarówno maluchy (dzieci poniżej 3. roku życia powinny bawić się pod nadzorem rodziców) i przedszkolaki, jak i starsze dzieci (7- 10 lat), a nawet… dorośli (kto nigdy nie budował zamków na piasku mimo peselu wskazującego na dojrzałość – niech pierwszy rzuci łopatką!). Zabawę w piasku urozmaicają różnego rodzaju akcesoria. Nowoczesne zabawki do piasku charakteryzują się świetną jakością i solidnym wykonaniem oraz niebanalnym designem. Sprawdźmy jakie innowacyjne zabawki i akcesoria proponuje małym i dużym Quut.

Co nam daje zabawa w piasku?

Zabawa w piasku to świetna okazja do doskonalenia sprawności manualnych (w tym małej motoryki), koordynacji ręka – oko, ale również prawdziwy trening cierpliwości. Ponadto piasek (czy to w piaskownicy, czy na plaży) pozwala puścić wodze fantazji i tworzyć absolutnie wyjątkowe budowle. Przesypywanie piasku między palcami działa odprężająco, dostarczając równocześnie wielu zróżnicowanych bodźców dotykowych. Piasek jest zresztą wykorzystywany w wielu terapiach, m.in. do stymulacji sensorycznej, w arteterapii, a nawet w psychoterapii (sandplay jest metodą wspomagającą działania pedagogiczne, wspierającą rozwój kreatywności, pobudzającą wyobraźnię oraz pozwalającą odreagowywać emocje).

Czas spędzony w piaskownicy jest więc bardzo wartościowy w kontekście rozwoju dziecka. Nie należy jednak zapominać, że to przede wszystkim… dobra i angażująca zabawa, jedna z niewielu naprawdę wciągających malucha i starszaka. Właśnie dlatego rodzice małych dzieci chętnie wybierają place zabaw, w których na ich pociechy czeka duża piaskownica z czystym piaskiem, a najczęściej wybieranymi destynacjami na rodzinne wakacje są nadmorskie kurorty, w których piasku jest pod dostatkiem. Zabawa w piasku będzie jeszcze ciekawsza, jeśli wyposażymy dziecko w odpowiednie zabawki.

Nowoczesne i wielofunkcyjne zabawki do piasku

Marka Quut to producent oryginalnych zabawek wielofunkcyjnych, które idealnie sprawdzają się podczas zabawy w piasku, ale również w wodzie, na śniegu czy w ogrodzie. Są wykonane z najwyższej jakości materiałów, solidnych i trwałych, łatwych do utrzymania w czystości i posiadających niezbędne certyfikaty gwarantujące ich bezpieczne użytkowanie przez najmłodszych. Tym, co zdecydowanie wyróżnia innowacyjne zabawki Quut jest unikatowy design i wyjątkowa, często zaskakująca, funkcjonalność. Sklep calydlamamy.pl oferuje swoim klientom najciekawsze i cieszące się największą popularnością modele. Oto one!

Triplet, czyli łopatka, grabki, sitko i lejek w jednym!

To gadżet, który pokocha każde dziecko i każdy rodzic! Wielofunkcyjna łopatka Triplet z powodzeniem zastępuje kilkuelementowy, standardowy zestaw do piasku. Dzięki niezwykłej konstrukcji – zabawka może być użytkowana jako łopatka, grabki i kopaczka (to jej podstawowe i najbardziej oczywiste funkcje). Designersko rozmieszczone  niewielkie dziurki w zabawce to nic innego jak… sitko! Dziecko może wygodnie i efektownie przesiewać piasek trzymając narzędzie za trzonek. Sam trzonek również ma swoją funkcję – wystarczy bowiem odwrócić zabawkę do góry nogami, by przekonać się, że to idealny lejek, który posłuży do przesypywania piasku lub przelewania wody.

QUUT Łopatka z sitkiem Scoppi Lagoon Green
QUUT Łopatka z sitkiem Scoppi Lagoon Green
QUUT Łopatka wielofunkcyjna Triplet Calypso Pink
QUUT Łopatka wielofunkcyjna Triplet Calypso Pink

Dzięki wyjątkowej i trwałej konstrukcji Triplet może być również używany jako słupek, np. podczas gry w piłkę, do gry w ringo czy wyznaczając kolejne punkty dowolnego slalomu.

Konewka inna niż wszystkie

Owalna konewka Quut nie wygląda jak konewka, ale… zdecydowanie nią jest! Jej niezwykły design doceniło jury światowego konkursu wzornictwa – zabawka otrzymała nagrodę Red Dot Awards w 2017 roku. Na co dzień doceniają konewkę dzieci – przede wszystkim za stabilny, zintegrowany z całością zabawki uchwyt oraz dwie sylikonowe nakładki umożliwiające podlewanie roślin (lub piasku!) mocnym strumieniem (nakładka w formie lejka) lub ich zraszanie przez minideszczownicę (nakładka z otworkami). Piasek i woda to ulubione połączenie, które daje jeszcze więcej możliwości zabawy najmłodszym. Konewka znajduje również uznanie u dorosłych – idealnie wpisuje się w nowoczesne kuchnie i sprawdza się do podlewania choćby ziół w doniczce.

QUUT Konewka mała Cana Mighty Orange + Vintage Blue
QUUT Konewka mała Cana Mighty Orange + Vintage Blueza

Wyjątkowe foremki do budowy wież i nie tylko

Potrójna foremka, która składa się jak klasyczne matrioszki (jedna w drugą) to numer jeden w kategorii: zabawki na plażę. Dzięki unikatowej formie nie zajmuje wiele miejsca w podręcznej torbie, a wyjątkowa funkcjonalność pozwala na wznoszenie niezwykłych budowli – w tym kilkupiętrowych wież (trzy piętra możemy zbudować za jednym razem!). Foremki mogą jednak posłużyć do wnoszenia rozmaitych budowli, maksymalnie ułatwiając proces tworzenia z mokrego piasku nawet najbardziej rozległych miast i zamków. To kolejna z serii zabawek Quut, która otrzymała nagrodę Red Dot Awards (2014).

QUUT Zestaw 3 foremek do piasku Piramida Pira Vintage Blue + Deep Blue + Mellow Yellow
QUUT Zestaw 3 foremek do piasku Piramida Pira Vintage Blue + Deep Blue + Mellow Yellow

Klasyczna łopatka i klasyczne grabki – razem!

Minimalistyczna forma tego podstawowego zestawu narzędzi do piasku, zachwyca designem i funkcjonalnością. Możliwość złożenia łopatki i grabek w jedno pozwala zaoszczędzić miejsce w podręcznej torbie. Dzięki wyjątkowej, lekkiej i ergonomicznej konstrukcji – zabawką mogą się bawić już najmłodsze dzieci, choć sprawdzi się również w rękach starszaków. Przed Wami pierwsza wizyta w piaskownicy lub pierwszy urlop z dzieckiem na piaszczystej plaży? To idealny, bezpieczny i po prostu ładny zestaw na początek!

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Zagłosuj!)
Loading...