Kąpiemy malucha, czyli jaką wanienkę dla niemowlaka wybrać?

Dbanie o higienę naszego dziecka jest zadaniem niezwykle ważnym, zwłaszcza w pierwszych miesiącach jego życia. Niemowlaki są bardzo często narażone na różne choroby, gdyż ich układ odpornościowy nie wykształcił się jeszcze w odpowiedni sposób. To właśnie dlatego powinniśmy przywiązywać tak dużą wagę do kąpieli. Nasz maluch potrzebuje bardzo dużo ciepła i miłości, my natomiast odpowiednich narzędzi, które umożliwią nam odpowiednią opiekę i ułatwią każdą czynność. Warto więc dołożyć wszelkich starań, aby nasz maluszek był zawsze nie tylko w dobrych rękach, ale również i przedmiotach… Tylko jaka wanienka dla noworodka będzie najlepsza?

Kiedy zdecydować się na zakup wanienki?

Niemalże natychmiast. Zakup wanienki dla noworodka jest niezwykle istotny z punktu widzenia opieki nad małym dzieckiem. W związku z tym nie powinno się odkładać tej czynności na ostatnią chwilę. Wybór produktu powinien być przemyślany. Warto dokładnie rozejrzeć się na rynku, skonfrontować jakie wanienki opłaca się zakupić w odpowiednim dla niemowlaka wieku. Pierwsze powinny być dość małe (chyba, że wybieramy opcję stacjonarną, o której niebawem). Nie tylko łatwiej będzie wykąpać malucha, przytrzymać mu niestabilną główkę czy nie zamoczyć wciąż gojącego się pępka, ale także przechowywać ją i zmieścić nawet w małej łazience. Niemniej pierwsza wanienka powinna czekać na dziecko zanim jeszcze wyjdzie ze szpitala.

Co w wanienkach piszczy?

Na rynku producenci zalewają nas różnego rodzaju produktami. Są to przedmioty niezwykle różnorodne, posiadają wiele funkcji i ułatwień, które mogą przydać się młodym rodzicom. Łatwo się w tym jednak pogubić. Wszystko, czego potrzebujesz to zdrowy rozsądek. Wśród wielu rodzajów wanienek z pewnością znajdziesz te, które w sposób szczególny spodobają się Tobie i Twojemu maluchowi.

Wanienki małe

Podstawowym problemem jest wielkość. Wśród różnych wanienek znajdziemy zarówno małe, jak i duże produkty. Część z nich jest uniwersalna i może sprawdzić się zarówno dla dzieci najmniejszych, jak już tych nieco większych. W początkowej fazie warto wybrać wanienkę małą. Standardowe jej rozmiary to 80 x 50 x 24 cm. Mała wanienka doskonale sprawdzi się dla dzieci do 6 miesiąca życia. Jest to wygodny sposób, aby mieć większą kontrolę nad tym co się dzieje. Warto pamiętać o odpowiedniej temperaturze wody,  powinna ona wynosić około 37oC. Oprócz wody i samej wanienki możemy postarać się także o dodatkowe elementy, które ułatwią nam utrzymanie noworodka w odpowiednim położeniu.

Wanienki duże

Dużo bardziej uniwersalne wanny dla niemowląt, które sprawdzą się tak przy kąpieli maluchów do 6 miesiąca życia, jak i w późniejszym etapie. Z drugiej jednak strony są one mniej wygodne, zwłaszcza przy pierwszych kąpielach. Duże wanienki są przede wszystkim dłuższe, mają około 100 cm. Utrzymanie malucha w odpowiednim położeniu może być więc trudniejsze. Tym bardziej pomocne mogą okazać się akcesoria, np. specjalne szelki, które stabilizują pozycję dziecka w trakcie kąpieli.

Nietypowe wanienki dla niemowląt

Większość tego typu produktów ma kształt podłużny, o obłych kształtach. Wykonane są zazwyczaj z wysokiej jakości plastiku, który nie uczula i nie wywołuje niepożądanych reakcji u niemowlaka. Mogą być one mobilne, stawiane osobno, lub wbudowane w specjalne komody. Są one wygodne podczas suszenia czy przygotowywania malucha przed kąpielą, ale zabierają wiele czasu i nie mogą być przenoszone. Ciekawym wyjściem jest także wanienka nadmuchiwana. Jest to wersja turystyczna, która często okazuje się być niezbędna podczas wakacji. Na rynku mamy także wiele wanienek, które mają za zadanie zaciekawić dziecko, są to produkty w różnych kształtach przypominających zwierzęta. Jednak takie przedmioty przeznaczone są dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia. Ostatnimi czasy dużą popularność zyskują wanienki w kształcie wiaderka, w których zdecydowanie łatwiej kąpać dzieci, gdyż maluch zanurzany jest w wodzie w pozycji embrionalnej.

Kilka propozycji dla dużych i małych

Jeżeli szukasz wanienki dla niemowlaka i nie wiesz na jaką się zdecydować, możesz spróbować wybrać klasykę. Biała wanienka Miffy Bebe Jou to propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie prostotę, a jednocześnie chcą mieć wszystko, czego potrzeba.

Klasyczna wanienka dla niemowląt Miffy Bebe Jouzobacz w sklepie

Jest to duża i wygodna wanienka, która sprawia, że kąpiel jest przyjemnością dla niemowlaka i wygodą dla rodzica. Wyróżnia się ergonomicznym kształtem, jest wykonana z tworzywa najbezpieczniejszego na rynku (PP). Jej wymiary to 86 x 44 x 32 cm. Doskonała także dla dzieci powyżej roku, posiada specjalny uskok zabezpieczający dzieci już siedzące.

Inną opcją jest wybór wanienki z dodatkowymi akcesoriami, które mogą z łatwością wspomóc rodziców w ich codziennych obowiązkach. Należy do nich m.in. wanienka Thermo Miffy z termometrem.

Wanienka z termometrem Thermo Miffy zobacz w sklepie

 

Jest to wyjątkowa, wytrzymała i całkowicie bezpieczna wanienka, której unikalna technologia umożliwia nieustanną kontrolę temperatury wody podczas kąpieli. Dodatkowo zawiera dwa dyspensery na mydło i szampon, co dodatkowo ułatwia kąpiel. Jest ergonomiczna, wydajna i przeznaczona zarówno do dzieci najmniejszych, jak i tych nieco starszych (do 2 roku życia).

 

Niezwykłą propozycją z pewnością jest wanienka w kształcie wieloryba Moby Skip Hop. Jest to produkt najwyższej jakości, wykonany z najtrwalszych i najbezpieczniejszych materiałów (PP), której siłą leży w wyglądzie i funkcjach.

wanienka w kształcie wieloryba Moby Skip Hop – zobacz w sklepie

Jest to produkt, który rośnie razem z malcem, dlatego nadaje się doskonale zarówno dla niemowlaków, jak i dla nieco starszych dzieci. Wanienka jest wyposażona w komfortowe siedzisko  Mesh Smart Slingo, które stabilizuje malucha w trakcie kąpieli, a do tego zapewnia mu komfort i przyjemność. To kompleksowy produkt powstały z myślą o radości dzieci i dorosłych.

Wybór wanienki jest niezwykle ważny i rzutuje na pierwsze lata życia naszego smyka. Warto więc poświęcić chwilę, by wybrać produkty najlepsze z najlepszych. W ten sposób możemy mieć pewność, że zapewnimy dziecku wygodę, komfort i przyjemność z każdej kąpieli.

Zobacz wszystkie dostępne wanienki dla niemowląt w sklepie Cały Dla Mamy

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (32 - liczba ocen, średnia: 3,78 z 5)
Loading...