Jaki śpiworek dla noworodka? Który będzie najlepszy?

Kiedy na  świat przychodzi dziecko, wszystkie inne sprawy schodzą na dalszy plan. Liczy się tylko maleństwo, które właśnie pojawiło się na świecie. Rodzice, a szczególne mamy, często kompletują wyprawkę odpowiednio wcześniej, aby być jak najlepiej przygotowane na spotkanie z maluchem. Jedną z części wyprawki jest śpiworek dla niemowlaka. Jest on niezbędny do zapewnienia dziecku odpowiedniego komfortu i relaksu – pomaga zasnąć, otulając maleństwo niezwykłym ciepłem i zapewniając wyjątkową wygodę. Z pewnością jednak pojawia się pytanie, z którym mierzy się każdy rodzic, przygotowujący wyprawkę dla swojego maluszka: jaki śpiworek wybrać dla niemowlaka? Który jest najlepszy?

Śpiworek dla niemowlaka jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego maluszka, który śpi niespokojnie i przemieszcza się podczas snu w łóżeczku. Został uszyty tak, by zapewnić dziecku jak największy komfort podczas użytkowania. To dlatego śpiworek dziecięcy przypomina kształtem kamizelkę zszytą na dole i zapinaną na suwak. Maleństwo znajdująca się w śpiworku wystawia na zewnątrz tylko główkę i rączki. Taki sposób zapewnia dziecku optymalne ogrzewanie, sprawiając, iż nie zmarznie ono podczas snu w nocy, a dziecko jest cały czas przykryte, leżąc w śpiworku. Dzięki temu nie trzeba obawiać się o wyziębienie maluszka, który przez całą noc śpi w odpowiedniej temperaturze.

 

 

Śpiworek dziecięcy posiada jeszcze jedną, niebywałą zaletę. Związana jest ona z bezpieczeństwem maleństwa. Na korzyść śpiworka dziecięcego świadczy fakt, iż maleństwo nie może założyć go sobie na głowę podczas snu. Dzięki temu można śmiało pozbyć się obawy o to, że wystąpią niedogodności, które nie pozwolą dziecku na prawidłowe oddychanie. Śpiworek dziecięcy to opcja bezpieczna dla maluszka.

Maleństwo korzystające ze śpiworka podczas snu nie obróci się tak łatwo na brzuszek. Jest to zdecydowanie zaletą, gdy dziecko nie potrafi jeszcze dobrze unosić główki i mogłoby mieć problem z ponownym przekręceniem się na właściwą pozycję.

Śpiworek ciasno oplata dziecko, dając mu poczucie bliskości i otulenia, podobne do tego, które miał, będąc jeszcze w brzuchu mamy. Dzięki temu zdecydowanie zwiększa się poczucie bezpieczeństwa emocjonalnego dziecka, które zasypia w środowisku podobnym do tego, z którego się wywodzi.

Jaki rozmiar śpiworka dla noworodka?

Śpiworki dziecięce charakteryzują się różnymi rozmiarami.

Dla maleństwa od 0 do 6 miesięcy najlepiej sprawdzi się śpiworek o rozmiarze 68 cm. Zobacz śpiworki 0-6 miesięcy

Maluch nieco większy, w wieku od 6 do 18 miesięcy, bez problemu wejdzie w śpiworek o rozmiarze 86 cm. Zobacz śpiworki 6-18 miesięcy

Natomiast dzieciom w wieku od 18 do 36 miesięcy polecane są śpiworki rozmiaru 98 cm. Zobacz śpiworki 18-36 miesięcy

Śpiworek z rękawkami czy bez?

Śpiworki dziecięce występują w dwóch rodzajach – z rękawkami oraz bez. Opcja z rękawkami doskonale sprawdzi się w chłodnych pomieszczeniach, zapewniając również rączkom dziecka odpowiednie zabezpieczenie przed zimnem. Jest to krok ku zapewnieniu maluszkowi snu takiego, na jaki zasługuje – bezpiecznego i pozwalającego na relaks. Śpiworki bez rękawów z kolei zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, zapobiegając przegrzaniu dziecka.

Grubość materiału śpiworka – TOG

Śpiworki dziecięce posiadają oznaczenia dotyczące grubości materiału, na przykład 1.0 TOG. Wskaźnik TOG wskazuje na grubość śpiworka, czyli ochronę termalną produktu. W zależności od temperatury, polecane są różne wskaźniki TOG. Wskaźnik TOG pokazuje stopień grubości materiału użytego w śpiworku w odniesieniu do temperatury panującej w otoczeniu. Co ważne, im chłodniej jest w pomieszczeniu, tym wyższy wskaźnik TOG powinien mieć śpiworek i na odwrót – im cieplej jest w pomieszczeniu, tym niższy powinien być wskaźnik TOG.

Wszyscy rodzice decydujący się na śpiworek dla dziecka, powinni wybrać odpowiednią grubość, którą dopasują do temperatury, jaka istnieje w mieszkaniu bądź domu. Odpowiednio dobrana grubość śpiworka sprawia, iż zapobiegniemy przegrzaniu niemowlęcia lub też przeciwnie – jego zmarznięciu. Najważniejszy jest przecież komfort dziecka i zapewnienie mu odpowiedniej temperatury do wypoczynku.

Śpiworek dziecięcy o grubości 1 TOG

W przypadku pokoiku dziecięcego, który jest dobrze ogrzewany, znakomicie nada się śpiworek dziecięcy o grubości 1 TOG – mowa tu o przypadku, w którym temperatura w pokoju wynosi ponad dwadzieścia jeden stopni Celsjusza. Można wówczas śmiało  używać śpiworka dziecięcego o wyżej wymienionej grubości bez obawy o to, że maluch się przegrzeje bądź zmarznie. Śpiworek o grubości 1 TOG to również idealne rozwiązanie na letnie miesiące, gdyż wówczas temperatury są zdecydowanie wyższe. Rekomendowane są także wczesną wiosną oraz jesienią jako śpiworki służące perfekcyjnie do drzemki dziecka w ciągu dnia.

Śpiworki dziecięce o grubość 1,7 TOG zalecane są jako całoroczne w przypadku wyższych temperatur. Dziecko znajdujące się w nich ma zapewniony komfort podczas snu, co zdecydowanie przedkłada się na komfort rodziców, którzy mogą spać spokojnie, wiedząc, iż maluszkowi jest ciepło i wygodnie.

Śpiworki dziecięce o grubości 2,5 TOG

Śpiworki dziecięce o grubości 2,5 TOG są rewelacyjnym rozwiązaniem na okres obejmujący jesień, zimę oraz wiosnę. Warto wiedzieć, że jeśli temperatura w pokoju dziecięcym nie przekracza dwudziestu stopni, idealnym rozwiązaniem są śpiworki do grubości 2.5 TOG. Można och używać w takim wypadku przez cały rok, mając pewność, iż maleństwo będzie miało zapewniony odpowiedni komfort oraz spokojny sen.

 

Śpiworki dziecięce o grubości 3,5 TOG

Śpiworki dziecięce o grubości 3,5 TOG  polecane są maleństwom w przypadku niskich, zimowych temperatur sięgających od dwunastu do piętnastu stopni Celsjusza. Śpiworki takie przeznaczone są do użytku w chłodnych sypialniach. W przypadku takiej temperatury maluszek potrzebuje zdecydowanie lepszej ochrony przed chłodem, którą są w stanie zapewnić grubsze śpiworki. Korzystając ze śpiworków o grubości TOG 3,5 możemy mieć pewność, iż nasze maleństwo będzie odpowiednio zabezpieczone przed niską temperaturą.

Zobacz wszystkie dostępne śpiworki Grobag

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (44 - liczba ocen, średnia: 3,66 z 5)
Loading...