Zabawki dla niemowląt to szczególna kategoria, w której swoje miejsce znajdują wyłącznie produkty najwyższej jakości, zaprojektowane i wykonane z ponadprzeciętną starannością i dbałością o wszystkie detale. Aby zabawka mogła być dopuszczona do użytku przez najmłodsze dzieci musi spełniać szereg wyśrubowanych norm, być bezpieczna i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Istotne jest również dopasowanie jej funkcjonalności do etapu rozwoju oraz specyficznych potrzeb niemowlęcia, któremu niezbędna jest odpowiednia ilość (nie za mało i nie za dużo) stymulujących bodźców. W kategorii zabawek dla niemowlaka znaleźć można zarówno miękkie pluszaki, rozmaite gryzaki i grzechotki, jak i zabawki edukacyjne oraz interaktywne. Jak wybrać tę właściwą dla swojego dziecka, a jaką kupić w prezencie?

Zabawki interaktywne i aktywizujące dla niemowląt

Zabawki interaktywne i aktywizujące wspierają to zaawansowane zabawki, które mogą aktywnie wspierać rozwój dziecka na wielu płaszczyznach - zarówno w zakresie motoryki dużej i małej (zachęcając malucha do ruchu, chwytania, przekładania, pociągania czy naciskania jakiś przycisków), jak i w obszarze rozwoju poznawczego. 

Wszystkie wykonane są z materiałów przystosowanych dla tej grupy wiekowej. Zabawki te mają na celu aktywizację zmysłów przede wszystkich słuchu (szeleszczą, piszczą, grzechoczą), ale też wzroku i dotyku. Zabawki interaktywne pozytywnie rozwijają również mała motorykę (chwytanie, naciskanie, potrząsanie)

Zabawki edukacyjne dla niemowląt

Zabawki edukacyjne to inwestycja w dobrą zabawę i... wczesną edukację. Jedno i drugie jest niezwykle ważne i pozwala małym dzieciom na podejmowanie angażujących je aktywności, które w przyszłości będą przekładać się pozytywnie (bezpośrednio i pośrednio) na rozwój poznawczy oraz ułatwiać zdobywanie kolejnych umiejętności. Ponadto zabawki edukacyjne pozwalają na ćwiczenia stymulujące rozwój fizyczny niemowlęcia. 

W tej kategorii znajdziemy zarówno pierwsze, miękki książeczki dla dzieci jak i wielofunkcyjne maty edukacyjne, z których dziecko będzie mogło korzystać w różnych pozycjach (leżąc na brzuchu, na plecach, a później również siedząc). 

Jaka zabawka dla 3 miesięcznych dzieci?

Trzymiesięczne niemowlęta zaczynają coraz żywiej interesować się najbliższym otoczeniem, chwytają zabawki, które są w zasięgu ich wzroku i z przyjemnością je "testując" na wiele różnych sposobów. Wybierając się do rodziny, której częścią jest małe niemowlę - warto zadbać o upominek dla najmłodszego jej członka. 

Miękkie przytulanki dla niemowląt

Pluszaki są dobre w każdym wieku (oczywiście pod warunkiem spełniania wymogów bezpieczeństwa) i na każdą okazję - idealnie sprawdzają się w roli uniwersalnego i ponadczasowego prezentu. Przytulanka ma służyć przede wszystkim do... przytulania (jak sama nazwa wskazuje), co w języku niemowlęcym może oznaczać również tarmoszenie, gryzienie i ślinienie. Jasne jest więc, że pluszak musi być gotowy na wszystko, co go może spotkać w rękach malucha. 

Przytulanki dla najmłodszych powinny być uszyte z łatwych do utrzymania w czystości materiałów (koniecznie z możliwością prania zabawki w pralce!), z maksymalnie solidnie i trwale ze sobą połączonych części oraz nie posiadać małych elementów, które dziecko mogłoby podczas zabawy odłączyć od pluszaka. Jeżeli zależy nam na miękkiej zabawce, która będzie dodatkowo stymulowała dziecko - wybierzmy przytulanki wykonane z kolorowych materiałów (np. kontrastowych wstawek w intensywnych barwach, dla najmłodszych - koniecznie czarnych i czerwonych), a także z elementami szeleszczącymi i lustrzanymi, piszczałkami, grzechotkami (np. w ogonie małpki), gryzakami lub dodatkowymi, długimi "metkami". Wyjątkowym rodzajem pluszaków są przytulanki z bijącym sercem (to jedne z najchętniej wybieranych na prezent zabawek!). 

Gryzaki, grzechotki i gumowe zabawki do kąpieli

W tej kategorii zabawek dla niemowląt znajdziemy różnego rodzaju małe akcesoria, które z jednej stony będą angażować dziecko i umilać mu czas (również w kąpieli), a z drugiej - minimalizować dolegliwości bólowe związane z wyżynającymi się zębami. Jeśli więc chcemy ulżyć dziecku (i sobie, przy okazji) - zainwestujmy w wysokiej jakości gryzka lub gryzak z grzechotką. Tego typu zabawki to również doskonały pomysł na drobny upominek dla dziecka.

Gryzaki dla niemowląt powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów (elastycznych, przede wszystkim z kauczuku, ale również twardych, np. z odpowiednio przygotowanego drewna), które nie zawierają niebezpiecznych dla zdrowia substancji. Ciekawa forma i kolorystyka oraz dodatkowe funkcje (najczęściej grzechotki i/lub piszczałki) sprawią, że nowoczesny gryzak może być jedną z ulubionych zabawek niemowlęcia. Zabawki do kąpieli stanowią doskonałe urozmaicenie czasu spędzanego w wanience i sporą zachętę dla niemowląt, które za kąpielami nie przepadają. 

Maty edukacyjne

Maty edukacyjne idealny, większy prezent dla małego człowieka. Na początku niemowlę będzie korzystać z maty w pozycji, w której zostanie na niej położone, ale w niedługim czasie (w ciągu kilku miesięcy) - będzie już potrafiło swobodnie się po niej przemieszczać, odwracając się z brzucha na plecy i odwrotnie, kręcąc się wokół własnej osi i siadając. Taka mata może się również stać przyjemnym miejscem do odpoczynku (jak wiadomo, dzieci potrafią zasnąć w trakcie zabawy - na macie będą mogły wygodnie i bezpiecznie się zdrzemnąć). 

Co kupić w prezencie dla 6 miesięcznego niemowlęcia? 

Półroczne niemowlę to już całkiem spory bobas, który śmiało wchodzi w interakcje z otoczeniem oraz z przyjemnością i zaangażowaniem bawi się coraz większą ilością rozmaitych zabawek. Dobrym pomysłem na prezent wciąż będzie przytulanka (zarówno ta w klasycznej wersji, jak i unowocześniona i wyposażona w dodatkowe funkcjonalności) i gryzak (sześciomiesięczny bobas ma już najczęściej dolne jedynki i w ciągu kolejnych kilku miesięcy będą wyżynać się kolejne mleczaki). 

Tym, co zdecydowanie ucieszy półrocznego brzdąca będą jednak opisane wyżej zabawki interaktywne dla niemowląt i zabawki edukacyjne dla niemowląt - jedne i drugie będą skutecznie absorbować jego uwagę i gwarantować ciekawą zabawę. Każda zabawka przeznaczona dla sześciomiesięcznego dzieciaczka musi być doskonale wykonana, starannie zaprojektowana, aby dbać o jego rozwój, bawić, ale równocześnie, aby zapewniać bezpieczeństwo i spokój rodzicom. Kategoria zabawek dla 6 miesięcznego dziecka jest specjalnie skonstruowana, aby dzieci mogły bawić się tym, co akurat doskonale wpasowuje się w ich wiek i poziom rozwoju.

Wśród wielu zabawek od 6 miesiąca możemy znaleźć różnorodne rozwiązania technologiczne. Użycie różnych materiałów sprawia, że dziecko może szybko zacząć poznawać świat i to co je otacza. Zabawki na 6 miesięcy są specjalnie zaprojektowane. Nie wykorzystują one toksycznego plastiku lub innych materiałów mogących zagrażać zdrowiu i życiu dziecka. Każde dziecko poznaje świat empirycznie, poprzez własne doświadczenia. Różne przedmioty powinny mu to ułatwiać. W kategorii zabawek od 6 miesiąca życia możemy znaleźć zarówno książeczki i maty edukacyjne, jak i poduszki kurki czy kocyki dla niemowląt. Jest to kompleksowa kategoria, która swoją różnorodnością zachwyci każdą mamę, a jednocześnie sprawi, że dziecko nie będzie tak szybko nudziło się wykonując jakąś czynność. Zabawki na 6 miesięcy uczą i bawią. Ich staranne wykonanie zapewnia maksimum bezpieczeństwa. Bez obaw nadają się już od pierwszych dni życia, aż do szóstego miesiąca. Pół roku to okres, kiedy dziecko wkracza w kolejną fazę rozwoju, ale nie należy zapominać, że te pierwsze sześć miesięcy życia jest niezwykle ważne w kształtowaniu jego świadomości. Wybierając zabawki z kategorii zabawek dla niemowląt 6 miesięcy decydują się Państwo na najwyższą jakość. W parze z zabawą idzie tu bowiem dbałość o bezpieczeństwo. Zabawki zostały stworzone przez rodziców dla dzieci z myślą o rodzicach, dlatego tak dobrze wpasowują się w codzienność każdej mamy.

Zabawki dla niemowląt

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 880 elementów
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 880 elementów