Pieluszki to niezbędnik każdej wyprawki niemowlaka. Są potrzebne dziecku od pierwszych dni życia. Najbardziej znane i najczęściej stosowane są pieluchy tetrowe. Najdelikatniejsze i przyjemne dla skóry dziecka są pieluchy bambusowe i flanelowe. Mama może wybierać spośród ogromnej gamy materiałów, kolorów i wzorów różnych pieluszek. Tetrowe, bambusowe i flanelowe – te pieluszki przydadzą się każdego dnia!

Tradycyjne pieluszki tetrowe

Korzystały z nich nasze babcie i mamy. Służyły do przewijania niemowląt, do okrycia ciała dziecka w wózku podczas upałów oraz do wielu codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Tradycyjne pieluszki tetrowe są używane do dziś, a to dzięki temu, że są bardzo chłonne i delikatne dla skóry dziecka. Pieluchy tetrowe są wykonane z naturalnego materiału, czyli bawełny, która oddycha i nie podrażnia wrażliwej skóry noworodka. Materiał ten doskonale się pierze (nawet w temperaturze 60 stopni Celsjusza) i nie traci swoich właściwości. Pieluchy tetrowe białe są najbardziej znane i popularne. Większość mam używa ich do podkładania pod główkę noworodka, gdy często ulewa i poci się. Wygodniej jest wymienić pieluszkę tetrową na nową niż zmieniać prześcieradło w łóżeczku czy w wózku.

Pieluszki flanelowe – dlaczego warto?

Nieco grubsze i bardziej chłonne od pieluszek tetrowych, są pieluszki flanelowe. Pieluszki flanelowe są wykonane z grubej bawełny, niezawierającej toksycznych substancji i przyjaznej dla skóry niemowlaka. To dość ciepłe i bardzo przyjemne w dotyku pieluchy, które warto mieć ze sobą na spacerze, aby przykryć maluszka. Pieluszki flanelowe mogą więc służyć każdego dnia jako lekki kocyk. Z pewnością tego rodzaju pieluszki będą doskonałe zamiast ręcznika podczas wycierania skóry dziecka po kąpieli. Na przewijaku sprawdzą się specjalne pieluchy flanelowe z ceratką. Warto je mieć ze sobą także na spacerze, podczas podróży czy wizyty u lekarza, ponieważ mogą służyć jako podkład do przewijania malucha.

Pieluszki bambusowe – zalety

Nowością na rynku są pieluszki bambusowe wykonane w 100% z włókna bambusowego, które jest nie tylko bardzo trwałe i wytrzymałe, ale także ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Bambus to oddychająca tkanina, która nie zawiera żadnych środków chemicznych. Pieluchy te są więc szczególnie adresowane dla noworodków i niemowląt chorujących na alergię. Doskonale chronią delikatną skórę dziecka przed odparzeniami i wystąpieniem stanów zapalnych. Pieluchy bambusowe są idealne do przykrycia dziecka zarówno latem, jak i zimą, ponieważ mają właściwości termoregulacyjne. Gdy jest upalnie – świetnie chłodzą i stanowią ochronę przed promieniowaniem UV, a gdy jest zimno i wietrznie – przyjemnie otulają i zatrzymują ciepło. Ponadto pieluszki bambusowe efektywniej chłoną wilgoć w porównaniu z tradycyjną tetrą. Nie marszczą się po praniu jak pieluchy tetrowe. Pieluchy bambusowe dają ukojenie i bezpieczeństwo, zatem mogą być wykorzystane na co dzień do przytulania oraz spania. Ze względu na przyjemny w dotyku materiał bambusowy, pieluchy te mogą służyć do wycierania buzi dziecka po karmieniu lub gdy maluch się ślini podczas ząbkowania.

Pieluszki tetrowe bambusowe i flanelowe

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 42 elementów
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 42 elementów