Zapewnienie możliwości bezpiecznego załatwienia potrzeb fizjologicznych dzieci podczas podróży jest sporym wyzwaniem. Ogólnodostępne toalety na parkingach, stacjach benzynowych czy przydrożnych zajazdach mogą pozostawiać sporo do życzenia (przede wszystkim w kontekście czystości), zwłaszcza podczas dużego natężenia ruchu, w okresie wakacyjnym czy podczas tzw. długich weekendów. Poza tym komunikat mamo, siusiu może wymagać natychmiastowej realizacji - wówczas nie mamy czasu na szukanie najczystszego miejsca na załatwienie sprawy i zjeżdżamy z trasy w pierwszym możliwym momencie. Ogromną pomocą dla rodziców małych dzieci są nocniki turystyczne. 

Higiena i bezpieczeństwo dziecka w czasie podróży

Załatwianie potrzeb fizjologicznych podczas podróży przez małe dzieci zdecydowanie ułatwiają nocniki turystyczne dla dzieci. To produkt dostępny w kilku wersjach: nocnika i nakładki na sedes z trwałego tworzywa (dziecko załatwia się do specjalnych, jednorazowych woreczków, pochłaniających wilgoć i nieprzyjemne zapachy), silikonowych wkładek do nocnika (można je zastosować na ulubiony nocnik dziecka, a następnie bez problemu wyczyścić) oraz jednorazowy nocnik (tani i lekki, zajmujący niewiele miejsca w torebce i łatwy do rozłożenia, biodegradowalny, z maksymalnie chłonnym wkładem). Każde z powyższych rozwiązań pozwala na higieniczne załatwienia potrzeb fizjologicznych dziecka, bez konieczności korzystania z publicznych toalet.

W tej kategorii produktów znajdziemy również maksymalnie wygodne i bezpieczne w użytkowaniu nakładki na WC - wielorazowe i jednorazowe. Nakładki wielorazowe (najczęściej będące produktem typu 2w1: nocnik turystyczny i nakładka na WC) wykonane są z solidnych tworzyw sztucznych i pasują na wszystkie standardowe sedesy. Stosuje się je najczęściej dla dzieci, które są na etapie "przesiadania się" z nocnika na toaletę lub po prostu nie korzystają z nocników. Jeśli podróżujemy sporadycznie możemy sięgnąć po jednorazowe nakładki, wykonane z papieru z recyclingu i ekspresowo rozpuszczające się w toalecie.

Akcesoria, które zawsze warto mieć pod ręką

Nawilżane chusteczki higieniczne to produkt, bez którego rodzicielstwa nie wyobraża sobie większość opiekunów małych dzieci. Sprawdzają się zarówno podczas codziennej pielęgnacji niemowląt, jak i podczas spacerów oraz wszelkiego rodzaju wyjazdów. W większości sytuacji mogą skutecznie zastąpić mycie rąk, np. po skorzystaniu z toalety czy nocnika oraz przed jedzeniem. Wybierając mokre chusteczki należy bezwzględnie zwrócić uwagę na ich skład. 

Nocnik turystyczny dla dzieci

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 43 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 43 elementów