Każda podróż z dzieckiem to wyzwanie, któremu zdecydowanie łatwiej jest sprostać, jeśli się do niego odpowiednio przygotujemy. Co jest naszym największym wrogiem podczas rodzinnych wyjazdów? Nuda, oczywiście! Najskuteczniejszym sposobem na przeciwdziałanie znudzeniu przedłużającą się jazdą dowolnym środkiem lokomocji jest zaplanowanie odpowiedniej ilości rozrywek, dopasowanych do wieku i zainteresowań dziecka. Jakie gry na podróż wybrać? Dlaczego warto postawić na gry magnetyczne? 

Nie pozwól się dzieciom nudzić

Znudzone dziecko zdecydowanie gorzej zniesie każdą podróż, a im więcej kilometrów będziemy mieli do pokonania -  tym gorsze będzie samopoczucie wszystkich pasażerów. Dlatego przygotowując się do rodzinnego wyjazdu warto poświęcić trochę czasu na zaplanowanie aktywności, które będzie można realizować w niewielkiej przestrzeni samochodu, autokaru czy przedziału w pociągu. Na liście takich aktywności mogą się znaleźć różnego rodzaju gry słowne (wyliczanki, rymowanki, zagadki), wspólne śpiewanie (dobrze jest przygotować wcześniej płyty z ulubioną muzyką dziecka) czy słuchanie bajek z audiobooków. 

Istnieje również pula aktywności i zabaw, które wymagają zaopatrzenia małego pasażera w dodatkowe akcesoria. To m.in. zabawa w drogowe bingo, rysowanie i granie... Gry na wyjazd powinny być nie tylko atrakcyjne, ale również bezpieczne dla małych podróżników. Bezpieczne, czyli jakie? Nie za duże i nie za ciężkie, bez ostrych i małych elementów, którymi można by się skaleczyć lub które w ekspresowym tempie zostałyby zgubione. Jakie gry dla dziecka na podróż wybrać?

Angażujące gry magnetyczne

Gry magnetyczne to doskonały wybór na podróże małe i duże. Niewielkie, poręczne pudełka z magnetyczną zawartością idealnie sprawdzą się zarówno w rękach kilkulatka, jak i nastolatka czy rodzica. Dzięki szerokiej ofercie w tej kategorii znajdziemy zarówno klasyczne gry, takie jak Domino, Warcaby i Chińczyka, jak i oryginalne nowości: Wyścigi dookoła świata i Wyścigi samochodowe, Zwierzęta i ich domy, Wyspa skarbów czy Sekretny kod. Możemy również sięgnąć po uniwersalne puzzle, kółko i krzyżyk lub sudoku, bądź wybrać jedną z kilku wersji drogowego bingo (oczywiście w magnetycznej odsłonie!). 

Magnetyczna gra podróżna to gwarancja świetnej zabawy oraz zminimalizowane ryzyko zgubienia elementów podczas jazdy. W metalowym pudełku znajdziemy pionki, małe plansze, puzzle i inne elementy (w zależności od rodzaju gry) - wszystkie w formie magnesów, idealnie współgrających z kasetką. 

Gry na podróż dla dzieci

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 40 elementów
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 40 elementów