Prawidłowa pielęgnacja skóry dziecka ma ogromne znacznie dla jego zdrowia i dobrego samopoczucia każdego dnia. Wybierając kosmetyki dla noworodka, trzeba mieć na uwadze, że maluchy potrzebują produktów, które łagodnie oczyszczą i nawilżą delikatny naskórek. Wszystkie kosmetyki dla niemowląt powinny zapobiegać nadmiernej suchości skóry. Jakie zatem kosmetyki dla dzieci przydadzą się w pierwszych miesiącach życia?

Zadbaj o delikatną skórę swojego dziecka

Wrażliwa skóra noworodka potrzebuje codziennej pielęgnacji. Dermatolodzy zalecają, aby każdego dnia używać kremu ochronnego przeciw odparzeniom pieluszkowym. Tylko systematyczne i regularne smarowanie pośladków kremem ochronnym zapobiega wystąpieniu zaczerwienia oraz pieczenia. Ponadto warto zwrócić uwagę na kremy, mleczka i balsamy ochronne, które natłuszczają i wzmacniają delikatny naskórek.

Wybierając kosmetyki dla niemowląt, nie można zapomnieć także o płynach i żelach do kąpieli, którymi myje się nie tylko ciało, ale i główkę noworodka. Może wydawać się, że noworodek nie ma się jak zabrudzić. Mimo to, trzeba go codziennie kąpać, zwłaszcza w ciepłe i gorące dni, bo wtedy jego skóra poci się, więc mogą rozwijać się na niej bakterie. Godne polecenia są również szampony do mycia włosów dla niemowląt. Przydatne są także nieperfumowane mydełka do kąpieli, które nie naruszają ochronnego płaszcza skóry.

W kosmetyczce niemowlaka niezbędna jest maść z alantoiną, która przyspiesza gojenia oraz wygładza naskórek. W pierwszych tygodniach życia skóra noworodka jest wysuszona i łuszcząca się – wówczas potrzebna może być oliwka, która intensywnie natłuści i zregeneruje naskórek. Przed wyjściem na spacer w okresie jesienno-zimowym niezbędny jest krem, który ochroni delikatną skórę przed chłodem, mrozem i wiatrem. Natomiast w lecie lepiej nie wystawiać noworodka na słońce, a kremy z filtrem lekarze zalecają najwcześniej od szóstego miesiąca życia. Starannie dobrane kosmetyki dla noworodka sprawią, że skóra będzie doskonale nawilżona i tym samym odporna na działanie czynników zewnętrznych.

Bezpieczne kosmetyki dla niemowląt

Sklepowe półki uginają się od wielu kosmetyków dla niemowląt. Produkty dostępne w drogeriach przyciągają wzrok atrakcyjnymi opakowaniami i miłymi zapachami. Jednak wybierając pierwsze kosmetyki dla noworodków, zawsze zwracajcie uwagę na skład produktu znajdujący się na opakowaniu.

Aby zadbać o zdrową skórę dziecka, nie potrzebujcie ogromnego zestawów kosmetyków dla niemowląt. Niezbędne będą produkty dobrane do wieku – na opakowaniu powinna znaleźć się informacja, że kosmetyki dla noworodka można stosować od 1. dnia życia. Warto sięgać także po kosmetyki dla dzieci z atestami, m.in. Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Centrum Zdrowia Dziecka, Państwowego Zakładu Higieny, czy Instytutu Matki i Dziecka. Godne polecenia są hipoalergiczne kosmetyki dla niemowląt – przeznaczone do pielęgnacji delikatnej i wrażliwej skóry dziecka.

Wszystkie nasze kosmetyki dla dzieci pochodzą od takich producentów, jak: Linomag, Nivea, Hipp, którzyoferują tylko bezpieczne kremy, balsamy, pudry i emusje. Kosmetyki te nie zawierają w swoim składzie barwników, konserwantów i alergizujących substancji zapachowych. Wiele kosmetyków dla noworodków dostępnych w calydlamamy.pl jest polecana przez położne i pediatrów.

Kosmetyki dla dzieci i niemowląt

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów