W tej kategorii oferujemy Państwu hulajnogi dla dzieci. Są to doskonale wykonane produkty, które rozwijają dziecięcą kondycję, wpływają na rozwój fizyczny, ale także psychiczny. Pomagają także spożytkować nieogarniętą, nieprzejednaną dziecięcą energię. Produkty zostały wykonane w trosce o bezpieczeństwo maluchów i im są dedykowane. Zadowolą każdą mamę. Hulajnoga to doskonały pomysł na pierwszy pojazd dla najmłodszego dziecka. Tradycyjne chodziki i jeździki mające wspomagać naukę samodzielnego chodzenia nie cieszą się dobrą sławą. Pediatrzy i ortopedzi winą je za wady postawy i koślawienie nóg. Sięganie po chodzik to raczej dowód zbytniego pośpiechu rodziców, którzy za wszelką cenę chcą, żeby ich dziecko stało się już samobieżne. Po co przyspieszać ten proces skoro każdy maluch dojrzewa w swoim indywidualnym tempie?

Hulajnoga albo hulajnoga z jeździkiem to urządzenie ze wszech miar pożyteczne. Angażuje inne grupy mięśni niż chodzik. Sprawia, że dziecko od samego początku swej mobilności uczy się panowania nad ciałem, oceniania odległości, koordynacji oko-ręka i dodatkowo trenuje zmysł równowagi.

Jak wybrać hulajnogę odpowiednią dla dzieci?

Ponieważ magii hulajnóg ulegają nie tylko dzieci, zdarza nam się zapominać, że modele dla najmłodszych muszą spełniać bardzo rygorystyczne normy jakości. O ile bowiem dorośli użytkownicy z łatwością radzą sobie z obsługą tych pojazdów, o tyle dzieci narażone są na rozmaite niebezpieczeństwa wynikające już choćby z faktu, że ich koordynacja ruchowa jest dużo niższa. To paradoks, prawda? Wydaje nam się, że dzieci są wszędzie, przemieszczają się z prędkością światła, tymczasem nie jest to dowód na ich perfekcyjna koordynację ruchową, a jedynie na to, że intensywnie ją trenują. Stąd place zabaw bywają niczym poligony doświadczalne i nie bez powodu wykłada się je kauczukowymi miękkimi matami. Hulajnogi dla dzieci powinny być lekkie i stabilne.

Lekkie, żeby nie można się nimi było boleśnie uderzyć nawet podczas upadku. Dorosły jeżdżący na metalowej hulajnodze doskonale wie, że kiedy wykona się nieprecyzyjny manewr i uderzy się platformą hulajnogi w goleń, ból bywa naprawdę nieznośny. W przypadku dziecka pewnie nie skończyłoby się bólu, ale w grę wchodziłoby także np. rozcięcie skóry.

Stabilne, żeby dziecku nie groziła niekoordynowana wywrotka, mogąca skutkować nawet uderzeniem w głowę czy urazem kręgosłupa.
Najodpowiedniejszymi tworzywami na hulajnogi dla dzieci są nowoczesne tworzywa sztuczne oraz aluminium. Solidna konstrukcja oraz brak ostrych, niebezpiecznych dla dziecka krawędzi i rogów dopełniają całość.

Hulajnogi dla chłopców i dziewczynek

W przypadku hulajnogi płeć użytkownika - podobnie jak wspomniany już wiek - nie mają znaczenia. Z równą pasją śmigają na dwukołowcu chłopcy i dziewczynki. Oczywiście obie płcie mogą się różnić w swoich wyborach estetycznych, ale nie jest to żelazna zasada. Każdy producent sprzętu jeżdżącego dla najmłodszych produkuje hulajnogi w szerokiej gamie kolorystyczne, żeby dzieci o różnych gustach, bądź podejmujący w ich imieniu decyzję rodzice, mieli z czego wybierać.

Jakie hulajnogi dla 2 latka?

Na hulajnodze jeździć może już dwulatek. Jeździk i hulajnoga 2w1, który to sprzęt rośnie wraz z dzieckiem, ma nowoczesny mechanizm pozwalający na szybką zmianę funkcji bez użycia narzędzi. Hulajnoga ma wygodny, szeroki podest oraz miękkie siedzisko. Kierownica zamontowana na odpowiedniej wysokości zapewni komfort użytkowania, a regulowana wysokość siedziska (najniższa pozycja to 22,5 cm) zagwarantuje optymalne ułożenie ciała najmniejszym amatorom szalonego pędu.

Jakie hulajnogi dla 3 latka?

Nieco bardziej stabilny i mający większą koordynację ruchową trzylatek na pewno chętnie odepnie siedzisko od hulajnogi z jeździkiem, a niezwykle stabilne i trwałe koła zapewnią mu bezpieczne użytkowanie pojazdu. Tylne koło posiada błotnik oraz hamulec. Można więc szaleć na takiej hulajnodze i w słoneczny dzień na parkowych alejkach, i po deszczu - bez ryzyka zabrudzenia ubranka. Nowoczesne hulajnogi dla dzieci w przedziale wiekowym 1-3 stworzone zostały zgodnie z rygorystycznymi międzynarodowymi normami bezpieczeństwa i standardami jakości.

Jakie hulajnogi dla 4 i 5 latka?

Stateczny wiek 4+ albo 5+ wiąże się z koniecznością wymiany pojazdu na bardziej "dorosły". Jeszcze czterolatek może używać hulajnogi 2w1 - bez jeździka, oczywiście - jeśli tylko nie jego wzrost nie przekroczy 118 cm. Ale już pięciolatek tęsknie spogląda w stronę bardziej zaawansowanych modeli. Hulajnoga trzykołowa Highwaykick 5 idealnie nadaje się już dla aktywnych i sprawnych fizycznie pięciolatków, a potem może służyć nawet w nastoletniości - jeśli dziecko nie zajeździ jej wcześnije. Jednak szanse na zajeżdżenie są nikłe, ponieważ jest ona wykonana z wysokiej jakości aluminium i plastiku. Nowoczesna hulajnoga to pojazd, który służy nie tylko dzieciom, choć to one zwykle jako pierwsze w rodzinie po niego sięgają. Bez względu na to, czy wybieramy model dla 3 latka, czy dla 5 latka, pamiętajmy, że zawsze najważniejsze jest bezpieczeństw dziecka. Nowoczesne hulajnogi trójkołowe dla dzieci spełniają międzynarodowe normy bezpieczeństwa i standardy jakości. UWAGA: Jako niezbędne wyposażenie musimy dokupić też kask. To nie tylko rzecz absolutnie konieczna z uwagi na bezpieczeństwo - uczymy w ten sposób nawet najmłodsze dzieci, że są zasady, których muszą bezwzględnie przestrzegać dla własnego dobra. W tym sezonie szczególnie polecamy hulajnogi marki SCOOTANDRIDE, a w szczególności modele:

SCOOTANDRIDE Highwaykick1 2w1 

Highwaybaby Plus 2w1 

Zdrowy rozwój fizyczny dziecka jest niezwykle istotny w jego życiu. My, jako starsi, musimy dbać o kulturę psychiczną i fizyczną naszych pociech. Dlatego właśnie warto zainteresować się kategorią hulajnogi dla małych dzieci. Dzięki hulajnodze dla małych dzieci uczymy malucha już od najmłodszych lat o konieczności aktywności fizycznej. Pomagamy mu odpowiednio kontrolować energię i ją spożytkować. Każde dziecko marzy o swoim własnym pojeździe. Hulajnoga dla mniejszych dzieci została specjalnie skonstruowana tak, aby jak najmniejsze szkraby mogły się uczyć równowagi i odpowiedniej kultury jazdy. W tej kategorii znajdą Państwo hulajnogi trójkołowe dla dzieci, dzięki czemu będziemy mogli posadzić nawet małe dziecko na hulajnodze. Hulajnoga dla małego dziecka to pojazd niebanalny, którego prowadzenie dużo łatwiej opanować niż jazdę na rowerze Dzięki temu dzieci nie znudzą się tak szybko i będą chciały często oddawać się jeździe, a przedmiot nie zostanie porzucony w kąt. Hulajnoga 3 kołowa dla dzieci pomaga nawet maluchom dorównać tym starszym.

Odpowiednia zabawa na dworze jest możliwa tylko dzięki bezpiecznym  przedmiotom. Jednym z nich jest hulajnoga dla małych dzieci, która dba nie tylko o to, aby dziecko czuło się bezpiecznie, ale także o komfort podróżowania. Warto więc zadbać o rozwój fizyczny maluchów i spróbować namówić je do wskoczenia na hulajnogę. 

Hulajnogi dla dzieci

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 106 elementów
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 106 elementów