Rodzice najmłodszych dzieci z utęsknieniem oczekują czasu, w którym maluch chętny będzie do noszenia własnego plecaczka, a w nim drobiazgów, które do tej pory wrzucane były najczęściej do maminej torebki czy kieszeni. Już najmłodsze przedszkolaki chętnie noszą malutkie plecaczki, do których wkładają nie tylko swoje ukochane drobiazgi - figurki czy przytulanki - ale i tak ważne "dorosłe" przedmioty, jak chusteczki czy portfelik. Odciążenie rodzicielskiej kieszeni, a zwłaszcza maminej torebki to pierwszy krok na drodze do samodzielności. Dlatego pierwszy plecaczek warto wybrać wraz z dzieckiem, pozwalając mu podjąć decyzję co do wzoru i koloru

Kolorowe plecaki i ze zwierzakami

Kolorowe zabawne plecaki w kształcie zwierzaków lub z nadrukami tychże zawsze przyciągają najmłodszych jak magnes. Trudno się dziwić: jeśli kocha się pluszowe przytulanki i/albo ma w domu ukochanego kota czy psa, przypominający o ich istnieniu plecak jest dla dziecka bardzo atrakcyjny. Plecaki-zwierzaki to możliwość stworzenia naprawdę intrygujących projektów - z uszami, ogonami, nastroszonymi płytami grzbietowymi dinozaura, skrzydełkami pingwina czy płetwą rekina. Te drobne, ale bardzo zabawne detale sprawiają, że plecaczek dla dziecka staje się jego najlepszym przyjacielem zarówno podczas codziennych spacerów z mamą czy z tatą, jak i w przedszkolu.

Plecaki-zwierzaki są bardzo atrakcyjne dla maluchów. W środku plecaka jest miejsce na wpisane imienia i nazwiska dziecka oraz danych kontaktowych. Sam plecak jest bardzo lekki, ale i dość pojemny. Pojemność na poziomie 2-3 litrów to akurat tyle, żeby udało się zabrać ze sobą na wyprawę ukochanego misia i nie obciążać nadmiernie kręgosłupa. Pasy ramienne plecaczka możemy spiąć klamrą piersiową, dzięki czemu plecaczek nie będzie się dziecku zsuwał. Wersja ze smyczą to nic innego, jak możliwość chwycenia dziecka w sytuacji zagrożenia, np. kiedy zbyt prędko biegnie. System nośny oraz smyczka uzyskały w Wielkiej Brytanii specjalny atest bezpieczeństwa EN 13210-2004.

Na co zwrócić uwagę wybierając plecak dla dziecka

Wybierając plecaczek dla najmłodszego członka rodziny warto zwrócić uwagę na:

  • wymiary i pojemność - mały człowiek naprawdę potrzebuje plecaczka o małej pojemności, bo jego kręgosłup nie ma prawa być nadmiernie obciążony
  • materiał, z którego plecak jest wykonany - dobrze, żeby był nie tylko miły dla oka i miły w dotyku, ale także łatwy w utrzymaniu w czystości, np. żeby dało się go wrzucić do pralki
  • wygodne szerokie szelki/pasy ramienne
  • możliwość spięcia pasów ramiennych klamrą
  • miejsce na wpisanie (wewnątrz!) imienia i nazwiska dziecka oraz danych kontaktowych

Plecaki dziecięce powinny być w tej samej mierze wygodne i ergonomiczne, co po prostu ładne i funkcjonalne. Nie powinniśmy sięgać po najtańsze, byle jakie pod każdym względem plecaczki dla najmłodszych. To nie tylko ryzyko zniekształcenia kręgosłupa, ale i wyrabianie kiepskich nawyków estetycznych na przyszłość.

Jaki plecak wybrać do szkoły czy przedszkola?

Im starsze dziecko, tym bardziej pojemny musi być jego plecak. Oznacza to także, że musi to być model perfekcyjnie wyprofilowany, z usztywnionymi plecami i szerokimi pasami ramiennymi. Spełnienie tych warunków gwarantuje, że nasze dziecko nie będzie miało wad postawy. Już starszy przedszkolak i zerówkowicz mogą nosić w plecaku piórnik czy teczkę z pracami. Kiedy dziecko przekracza próg szkoły, pojawiają się zeszyty i podręczniki. Ergonomiczny plecak jest absolutną koniecznością. Im później dziecko sięgnie po torbę na jedno ramię, tym lepiej dla jego układu kostnego.

Dziecko, które od maleńkości przyzwyczajone jest do noszenia dobrego plecaka, nie będzie protestowało, kiedy właśnie jakość przedłożymy nad modę i trendy obecne wśród rówieśników. Szkolny plecaczek dla dziecka powinien być trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Stosowna liczba schowków i kieszeni ma umożliwiać takie rozłożenie zawartości, żeby nie było czuć ciężaru na plecach.To nie cena, a jakość muszą więc decydować o zakupie. Jeszcze przyjdzie pora, że nastoletni buntownik zignoruje nasze rady i wybierze torbę, która nie będzie tak ergonomiczna jakbyśmy chcieli. Ale wtedy jego kręgosłup nie będzie już tak podatny na odkształcenia...

Plecaki na podróż z dzieckiem

Podróże z małym dzieckiem to dodatkowy – często spory ekwipunek, który jest niezbędny zwłaszcza w przypadku naszych najmłodszych pociech. Doskonale wiedzą o tym rodzice, którzy zabierają swych malców na dłuższe spacery, a także Ci, którzy podróżują z dziećmi autem. Aby uporządkować bagaż w niezbędne akcesoria przydatna może być klasyczna torba, bądź tradycyjny organizer. Dla rodziców ceniących uniwersalne zastosowanie oraz walor estetyczny znakomitą propozycję stanowi plecak ze smyczą.

Plecak ze smyczą dla dziecka

Plecak ze smyczą dla dziecka to produkt stanowiący trzon szerokiej kolekcji jaką oferuje renomowany sklep internetowy – Cały dla mamy. Kreatorzy oferty postanowili połączyć praktyczne zastosowanie oraz uniwersalność z niekonwencjonalnymi aspektami wizualnymi. W konsekwencji narodziły się intrygujące i atrakcyjne zarazem plecaczki  ze smyczą. O jakich walorach owej kolekcji warto wiedzieć?

Unikalna kolekcja najwyższej jakości plecaków ze smyczą

Plecak ze smyczą dla dzieci znajdujący się w tej bogatej ofercie niesie ze sobą wiele zalet. Owe produkty posiadają mnóstwo praktycznych kieszonek i zaskakują sporą objętością. Warto dodać, iż materiały zastosowane w produkcji kolekcji pochodzą od uznanych i cenionych marek dzięki czemu mamy do czynienia z solidnymi i wytrzymałymi produktami, które z pewnością przyczynią się do bezpieczeństwa i komfortu podróży, bądź spaceru.  Obfitość form, wzorów oraz mnogość rozwiązań kolorystycznych sprawia, że każdy – nawet najbardziej wymagający klient znajdzie dla siebie i swej pociechy satysfakcjonujący plecaczek ze smyczą. Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją.

Plecaki dla dziecka

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 51 elementów
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 51 elementów