Im młodsze dziecko, z którym podróżujemy, tym bardziej skomplikowana logistyka wyjazdu. Jeśli rodzice liczą na to, że "jakość to będzie", marny ich los. W podróży samochodem zdarzyć się może mnóstwo (nie)przewidzianych sytuacji, które opanować trzeba natychmiast. Oczywiście najlepiej byłoby sobie je wszystkie zawczasu wyobrazić i przygotować się na każdą ewentualność. Czy to jednak wykonalne? No, może nie na wszystkie sytuacje, ale na znakomita część mamy wpływ. Życie w podróży ułatwiają i uprzyjemniają rozmaite gadżety - ani drogie, ani skomplikowane, ale na pewno bardzo użyteczne.

O własny komfort zadbać musi także osoba oddelegowana do opieki nad maluchem. Jeśli jedno z rodziców prowadzi, drugie musi przejąć rolę animatora i samo przy tym czuć się w podróży względnie komfortowo. Łatwo wyobrazić sobie sytuację, że animatorem albo kierowcą jest... mama w ciąży. Jej należą się szczególne udogodnienia.

Gadżety dla dzieci przydatne na podróż

W podróży przydadzą się przede wszystkim akcesoria do samochodu, które skutecznie chronią oraz pomagają zabić nudę. Długa jazda w pasach bezpieczeństwa (w przypadku dorosłych) albo w najlepiej nawet wyprofilowanym foteliku (w przypadku dzieci) staje się w końcu mocno odczuwalnym dyskomfortem. A kiedy boli kręgosłup, a nogi domagają się wyprostowania, wkradają się irytacja, znużenie, nuda i złość. Gadżety do samochodu to nie kaprys - to świadoma próba przygotowania się do podróży w taki sposób, żebyśmy w sytuacji, kiedy naprawdę nie możemy się natychmiast zatrzymać albo podróż niemiłosiernie się dłuży, byli w stanie przetrwać jeszcze jakiś czas.

Zagłówki samochodowe dla dzieci

W foteliku samochodowym śpi się dziecku wygodnie tylko wtedy, kiedy ma on funkcję pochylania oparcia. W przeciwnym wypadku trudno przyjąć komfortową pozycję, a szyja i kark narażone są na urazy i dyskomfort, kiedy tylko dziecko przyśnie,a my gwałtownie zahamujemy.

Zagłówek samochodowy dla dzieci - najlepiej dwustronny: z jednej strony chłodniejszy materiał na lato, a z drugiej ciepły „misiek” na zimę - to nieoceniona pomoc w podróży. W bocznych częściach zagłówka znajdują się magnesy, które umożliwią podparcie brody. Dzięki nim głowa jest bardziej stabilna. Poduszka-miś,lew czy żaba posiada specjalny pasek do zapięcia na stałym zagłówku samochodu. Model możemy dobrać do wieku i wagi dziecka, poduszka-zagłówek może posłużyć także w wózku spacerowym.

Adaptery pasów bezpieczeństwa

Dobry adapter pasów bezpieczeństwa pomaga kobiecie w ciąży prawidłowo umieścić pas biodrowy 3-punktowego pasa bezpieczeństwa w aucie. Adapter powinno się stosować już od 2. miesiąca ciąży, ponieważ zmniejsza ryzyko odklejenia się łożyska lub poronienia w przypadku nagłego hamowania lub wypadku samochodowego. Dzięki adapterowi, samochodowy pas bezpieczeństwa nie opina brzucha, a przebiega pod nim, gwarantując komfort i bezpieczeństwo mamie i jej nienarodzonemu dziecku.

Adapter daje pewność, że pas biodrowy nie będzie uciskał podbrzusza, oraz że zapięta w ten sposób kobieta nie ześlizgnie się pod pasem biodrowym do przodu podczas zderzenia czołowego.

Maty ochronne na fotelik

Tył fotela kierowcy albo pasażera z siedzącego z przodu to miejsca, które nie unikną zabrudzenia. Siedzące z tyłu dzieci opierają tu nogi, kopią, bywa, że wycierają rączki. Dobrym rozwiązaniem jest więc zakup maty chroniącej na fotele samochodowe. Zapinana wokół zagłówka oraz całego fotela, jest łatwa do demontażu oraz do wyczyszczenia.To na pewno tańsze rozwiązanie, niż częste pranie tapicerki samochodowej.

Jeśli podróż przebiega bezpiecznie i komfortowo, a samochód nie jest narażony na zabrudzenie przez dzieci, czujemy się o niebo lepiej. Warto też przed wyjazdem pomyśleć o zabraniu ze sobą podróżnych gier magnetycznych, które uprzyjemnią nam i naszym dzieciom dłużącą się drogę. Bo, nie ukrywajmy, w czasie długiej podróży nie tylko dzieci się nudzą - dorośli też, tylko lepiej im idzie udawanie, że wszystko jest w porządku. Akcesoria do samochodu pomogą sprawić, że podróż minie szybko i komfortowo.

Gadżety samochodowe dla dziecka

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 87 elementów
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 87 elementów