Żyjemy w czasach, kiedy dzieci mają ogromnie łatwy dostęp do przeróżnych zabawek. Z jednej strony to cieszy, ponieważ nasze pociechy mogą bawić się tym, co im się naprawdę podoba – a nie tylko tym, co jest akurat dostępne na sklepowej półce. Z drugiej jednak strony, wielu dorosłych ma problem z zakupem prezentów dla najmłodszych – a mnogość produktów nie zawsze pomaga… Poniżej produkty, na które wart zwrócić uwagę.

Zabawki dla dziewczynek

Zabawki dla dziewczynek to nie tylko lalki, wózki i przytulanki. Jest wiele produktów, które są niezwykle kreatywne i ciekawe, a przy tym mają też nieco „dziewczyńskiego” charakteru. Na przykład naklejki magnetyczne i tablice kredowe. Zestaw zawiera samoprzylepne arkusze ścienne wielokrotnego użytku – duży zamek i nieco mniejsze w kształcie kwiatu, motyla, ptaka oraz żabiego księcia. Do tego dołączonych jest 20 kolorowych magnesów z bajkowymi postaciami. Na arkuszach można nie tylko przyczepiać magnesy w różnej konfiguracji, ale także pisać po nich kredą.

Innym pomysłem na prezent może być potrójny zeszyt do rysowania. To świetna zabawa dla małych artystek – podział każdej strony na części (głowę, tułów i nogi) daje możliwość tworzenia wielu kombinacji. Zeszyt ma formę kołonotatnika, można go więc zabierać ze sobą na spacer czy w podróż.

Zabawki dla chłopców

Wielu chłopców od małego lubi majsterkować czy naprawiać. Dobrze dobrane zabawki dla chłopców mogą w mądry sposób rozwijać te naturalne predyspozycje. Interesującym pomysłem może być na przykład drewniany stolik z narzędziami. Warsztat zawiera 24 elementy, które imitują prawdziwe narzędzia. Śrubki, nakrętki, gwoździe, śrubokręt, klucz i młotek. Do tego stolik wyposażony w imadło, koła zębate, półkę do przechowywania i tablicę do pisania kredą. A to wszystko starannie wykonane z drewna. Nie lada gratka dla prawdziwych majsterkowiczów.

Z kolei bacznym obserwatorom świata możemy podarować pudełko ze szkłem powiększającym. To niewielkie pudełko, które wszędzie można ze sobą zabrać, pozwala obserwować żywe owady w dwóch różnych stopniach powiększenia. Super pomysł na prezent.

Kreatywne zabawki

Kreatywność jest dziś na topie, nic więc dziwnego, że kreatywne zabawki robią furorę. Ciekawym przykładem są puzzle świecące w ciemności: https://www.calydlamamy.pl/zabawki/11017-mudpuppy-puzzle-swiecace-w-ciemnosci-kosmos-100-elementow-5-9780735345737.html. Układanka składa się ze 100 elementów, które przedstawiają kosmos. Ale najlepsza zabawa zaczyna się dopiero po ich złożeniu! Gwiazdy, planety, mgławice w ciemności po prostu świecą! To zabawka naprawdę ciekawa, kreatywna i robiąca wrażenie.

Świetną propozycją jest także zestaw artystyczny do samodzielnego dekorowania: https://www.calydlamamy.pl/zabawki/13436-zestaw-artystyczny-czarodziejskie-cyrkonie-piekne-ptaki-janod-3700217378103.html. Zestaw zawiera 3 obrazki z barwnymi ptakami: kolibrem, papugą i pawiem oraz 2 arkusze błyszczących cyrkonii. Zabawa polega na przyklejaniu cyrkonii w wyznaczone lub dowolne miejsca na obrazkach. Ćwiczy wyobraźnie i pomysłowość oraz cierpliwość i dokładność.

Drewniane zabawki

Drewniane zabawki są ponadczasowe. Są ekologiczne, trwałe, zazwyczaj bardzo estetycznie wykonane – wręcz idealne na prezent. Najbardziej klasyczne są drewniane klocki, takie jak te: https://www.calydlamamy.pl/zabawki/9780-klocki-drewniane-kubix-16-sztuk-alfabet-janod-3700217380786.html. Szesnaście poręcznych klocków, z pięknie wymalowanymi literami, cyframi i wzorami graficznymi – dzięki czemu dziecko może uczyć się podczas zabawy. Dodatkowo niektóre wzory zostały wykrojone, zatem wypukłe i wklęsłe kształty dodatkowo stymulują zmysły naszej pociechy. To sprawdzony pomysł na podarunek zarówno dla dwulatka, dla trzylatka, jak i nieco starszego dziecka.

Propozycją dla nieco młodszych dzieci, na przykład dla rocznego dziecka, może być pociąg z klockami do ciągnięcia. Składa się on z trzech wagonów, na których są drążki do nakładania geometrycznych klocków, wśród których znajdują się też pięknie wykonane głowy zwierzątek – liska, kaczki i kotka. Zabawka jest lekka i wykonana z niezwykłą dbałością.

Zabawki edukacyjne

Nie od dziś wiadomo, że przez zabawę uczymy się najszybciej. Dlatego w zabawki edukacyjne warto inwestować. Puzzle, memory, domino – to gry, które zapewniają dobrą zabawę i świetnie ćwiczą myślenie logiczne, koncentrację i pamięć. Kompas i szkło powiększające rozwijają spostrzegawczość i uważność. Zabawki dla niemowląt również mogą uczyć, przykładowo piłeczka z szeleszczącą folią: . To miękka, aktywizująca piłka, wzbogacona o przeróżne elementy sensoryczne. Poręczna i całkowicie bezpieczna, pomaga rozwijać motorykę małą, dotyk i słuch. Idealna na prezent dla małego bobasa.

Filtrowanie

Włączone filtry:

    Zabawki dla dzieci

    na stronę
    Pokazuje 1 - 24 z 3409 elementów
    na stronę
    Pokazuje 1 - 24 z 3409 elementów