ZABAWKI

Zabawa jest niezwykle ważną rzeczą w rozwoju każdego dziecka. Dzięki samodzielnej zabawie, z rówieśnikami lub z dorosłymi dziecko poznaje ważne mechanizmy społeczne jak również wzorce do naśladowania. Zabawa dla małego człowieka jest integralną i nierozerwalną częścią jego życia. Dzięki umiejętnemu doborowi zabawek maluch będzie się właściwie rozwijał i poznawał świat.

Każdy rodzic wie jak trudno jest znaleźć odpowiednią zabawkę dla malucha. Taką, która nie znudzi się dziecku po 5 minutach zabawy. Aby ułatwić to zadanie proponujemy szereg zabawek edukacyjnych i kreatywnych, które spodobają się maluchom. Zabawki można pogrupować według wiele kategorii: wieku, celów edukacyjnych czy ceny. Ważne jednak by kierować się przede wszystkim walorami edukacyjnymi zabawki, czyli co da dziecku, w jaki sposób go rozwinie.

Zabawa zaczyna się już od pierwszych chwil życia Maluszka i tu wkraczają zabawki dla niemowląt. Dla niemowląt przygotowaliśmy specjalny dział z zabawkami dla niemowlaków. Znajdziecie w nim czarno białe książeczki z wyraźnymi konturami obrazków np. z serii Oczami Maluszka, zabawki z metkami, przytulanki, karuzelki nad łóżeczko, gryzaki np. żyrafę Sophie. Wśród zabawek dla niemowląt niezwykle ważną rolę odgrywają zainteresują zabawki sensoryczne – czyli taki, które pobudzają wszystkie zmysły dziecka. Zabawki szeleszczące lub wydające inny dźwięki, maskotki czy miękkie książeczki z różnymi fakturami materiałów.

Dla dzieci powyżej 18 miesięcy zaczynają się pierwsze klocki. Klocki stanowią ciekawą i niezwykle rozwijającą zabawką. W ofercie dla maluchów w Cały dla Mamy znajdziecie m.in. klocki miękkie B. Toys, które zainteresują maluszka różną teksturą oraz tym że można je bez obaw wkładać do buzi czy drewniane klocki OOPS czy Skip HOP. Dla rocznego malucha świetna zabawką będą wszelakie chodziki - wózki – pchacze, które pomogą mu w stawianiu pierwszych kroków oraz utrzymaniu pozycji pionowej. Dodatkowo takie chodziki mają urozmaicenia w postaci kolorowych klocków czy innych ciekawych zabawek wewnątrz.

Puzzle, domina, znikopisy to zabawki dla kilkulatka, który wkracza na nieco wyższy poziom zabawy. W tym wieku dziecko już dużo więcej rozumie, potrafi składać pierwsze logiczne zdania, dopasowywać proste elementy.

Świetną zabawką dla trzylatka oraz starszego dziecka będą Puzzle, Układanki, Gry, Zabawki Magnetyczne, zestawy konstrukcyjne. Wszystkie te zabawki, które rozwijają umysł małego człowiek na wielu płaszczyznach. Tablice magnetyczne, gry strategiczne i logiczne to propozycje zabawek dla starszych dzieci, które potrafią już skupić swoją uwagę przez dłuższy czas na jednej czynności.

Wybór zabawek na rynku jest ogromy, jednak w Cały dla Mamy wszystkie produkty wybieramy kierując się zasadami. Dlatego u nas znajdziesz zabawki, które spełniają nasze wymagania (1) zabawki muszą być edukacyjne, (2) zabawki muszą być bezpieczne, (3) dobrej jakości i estetycznie wykonane, (4) zabawki muszą cieszyć i bawić dzieci.

na stronę
Pokazuje 1 - 100 z 634 elementów
Pokazuje 1 - 100 z 634 elementów